skip navigation

Alumni

2017-18 COMMITMENTS

Gender Player Name Last Name Team Name School
Girls Angelina Joyce 2000 NPL Umass Lowell
Girls Anna Brewer 2000 NPL Sacred Heart
Girls Eve Montgomery 2000 NPL Manhattan College
Girls Isabel Barnet 2000 NPL MIT
Girls Jessica Magerman 2000 NPL Franklin Pierce
Girls Kerrie Larson 2000 NPL Lesley
Girls Rachel O'Keefe 2000 NPL NYU
Girls Viviana Sebastiano 2000 NPL Saint Rose
Girls Brooke Bohn 1999 NPL Worcester State
Girls Caitlin Hatt 1999 NPL Hobart William Smith
Girls Casey Kane 1999 NPL Franklin Pierce
Girls Cassie Andrade 1999 NPL Southern New Hampshire
Girls Emma Corcoran 1999 NPL Wesleyan
Girls Erin O'Reilly 1999 NPL Washington College
Girls Hailey Dubose 1999 NPL Umass Lowell
Girls Kaela Munoz 1999 NPL Clark University
Girls Kate Ryan 1999 NPL Babson
Girls Lily Hammill 1999 NPL Skidmore
Girls Makenna Hunt 1999 NPL Brandeis
Girls Margaret Cote 1999 NPL MIT
Girls Mia Carazza 1999 NPL Umass Amherst
Girls Sydney Carney 1999 NPL Southern New Hampshire
Girls Maddie McCarthy 1999 NPL Saint Rose
Girls Olivia Medeiros 1999 NPL Concord University
Girls Abby Kaull 1999 NPL Roger Williams
Girls Taylor Sherman 1999-2000 DA Loyola Marymount University
Girls MaryKate Mcguire 1999-2000 DA Duke University
Girls Holly Stam 1999-2000 DA Duke University
Girls Corinne Rey 1999-2000 DA Bryant University
Girls Jenna Tivnan 1999-2000 DA Syracuse University
Girls Samantha Neyman 1999-2000 DA Miami Univeristy
Girls Taylor Kofton 1999-2000 DA Boston University
Girls Allison Pestania 1999-2000 DA University of Cincinnati
Girls Michaela Joyce 1999-2000 DA Northeastern
Girls Nicole Ruggiero 1999-2000 Northshore Elite Lasell
Girls Lexi Bostley 1999-2000 Northshore Elite University of Rochester
Girls Maeve Bostley 1999-2000 Northshore Elite University of Rochester
Girls Hannah Lejune 1999-2000 Northshore Elite Sacred Heart
Girls Ava Hoog 1999-2000 Northshore Elite Umass Lowell
Girls Deanna Ruggiero 1999-2000 Northshore Elite Babson
Girls Alyssa Smith 1999-2000 Northshore Elite Saint Joseph's College of Maine
Girls Amanda Van Cor 1999-2000 Northshore Elite Franklin Pierce
Girls Anna Downes 2000 Central Elite Ramapo College
Girls Fiona Blanchard 2000 Central Elite UNE
Girls Dora Barrett 2000 Metro North Elite St Michaels
Girls Kari Wismar 2000 South Elite Brandeis
Boys Christian Garner 2000/99 NPL Boston College
Boys Tyler Stott 2000/99 NPL Boston College
Boys Matt Leigh 2000/99 NPL UPenn
Boys Tyler Mann 2000/99 NPL Umass Lowell
Boys Laszlo Dorogi 2000/99 NPL Umass Lowell
Boys Justin Lee 2000/99 NPL NYU
Boys Will Talleri 1999-2000 Northshore Elite Babson
Boys Peter Pond 2000 South Elite Wheaton
Boys Andrew Pimental 2000 South Elite Clark University
Boys Graham Brenner 1999 PN Umass Amherst
Boys Derek Jones 1999 PN Clark University
Boys Noah Barney 2000 Central Elite Union College
Boys Aiden Scales 2000/99 NPL Conn College
Boys Gregorio Barilla 2000/99 NPL Boston College
Boys Ebenezer Degebor 2000/99 NPL Stonehill College
Boys Alex McLaughlin 2000/99 NPL Hamilton
Boys Sean Lanzillo 2000 NPL Merrimack

2016-17 Commitments

Girls

Player College Division
Antonia Tammaro St John's University (NY) I
Crea Baker-Durante Fordham University I
Riley Lochhead Boston College I
Shannon Aviza Syracuse Univeristy I
Elizabeth Dumas Fairfield University I
McKenna Kennedy Boston University I
Kate Hostage Syracuse Univeristy I
Kristen Bortolotti Bryant University I
Michaela Goglia Stony Brook University I
Alyssa Lum Purdue I
Aspen Pierson Williams College III
Rebecca Michaud Bryant University I
Megan Adams Northeastern University I
Julianne Ross Northeastern University I
Arin Smalls Bryant University I
Emily Longo Vassar College III
Caroline Moore Emory University III
Sarah Lofstrom Colby College III
Maria DiMartinis Harvard University I
Enisa Amedio Marist College I
Emma Dasilva Wentworth III
Tess Erwin Stonhill III
Kristen Franzini College of Sacred Heart I
Shannon Gray Colby College III
Kayla Nixon Assumption College II
Emily Ribatt Wesleyan Univ of CT III
Mackenzie Smith Brandeis III
Meghan Saari Vassar College III
Lindsay Bouscaren Wheaton College III
Erin Quinty Johnson & Wales III
Rose Awada WPI III
Shannon Kelley Mt Ida III
Madison McCauliffe Conneticut College III
Julianne Watts LIU Brooklyn I
Summer Gagnon Utica III
Isabel Dunning Quinnipiac I
Alyssa Picard St Andrews (NC) III
Kayla McCauley Northeastern University I
Amanda Fay Boston University I
Kadrianna Letts Sacred Heart University I
Taylor Casale Sacred Heart University I
Jaymie Caponigro Southern New Hampshire University II
Nicole Scarfo Saint Anselm College II
Olivia Pena Bowdoin College III
Amelia Kroschwitz Trinity College III
Natalia Suarez MIT III
Cassandra Chin Amherst College III
Bridget Schauder Union College III

Boys

Player College Division
John Wolf UNH I
Sam Hatem Columbia I
Owen Miller U Lowell I
Will Buraczynski Merrimack II
Sam Hatley Clark III
Spencer Nagi St Joes (ME) III